Idź do - Strona Główna Zobacz mapę punktów zbiórki

Gdzie oddać elektrośmieci?

Elektroodpady lub elektrośmieci to tzw. ZSEE ( Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny). Zaliczamy tu każde niedziałające urządzenie elektryczne i elektroniczne, czyli takie które było podłączone do gniazdka lub posiadało baterie. Takim ZSEE jest więc stary telefon w szufladzie, popsuta pralka lub lodówka, czy przestarzały i nieużywany już laptop. To także zabawki, gadżety oraz zużyte świetlówki.

 

ZSEE łatwo rozpoznać, bo na każdym sprzęcie widnieje znak przekreślonego kosza na śmieci informujący o zakazie wyrzucania takich urządzeń na śmieci.

Zużytego sprzętu nie powinniśmy trzymać w domu, na strychu, lub piwnicy. Marnujemy w ten sposób cenne surowce. Nie wolno też wyrzucać ich na śmietnik – jest to niebezpieczne dla środowiska i grozi za to kara grzywny nawet do 5 000 złotych. O zakazie wyrzucania elektrośmieci do śmietnika informuje znak przekreślonego kontenera, umieszczony na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

 

ZSEE

 

Sprawdź sieć punktów zbiórki elektrośmieci aby znaleźć najbliższe miejsce w którym można oddać zużyty sprzęt.
Elektroodpady możemy oddać w sklepie, gdy kupujemy nowe takie samo urządzenie. Możemy też zapytać w punkcie serwisowym, czy nie przyjmie on naszej starej lodówki jeśli jej naprawa okaże się zbyt droga.Wpisz swój adres e-mail, a będziemy Cię informować o wszystkich nowościach.